Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Ortak Akıla Doğru Yelken Açıyoruz

30 Eki Posted by Elif Gonca in Güncel | Comments

 

Ortak Akıla Doğru Yelken Açıyoruz

Türkiye Yelken Federasyonu, Türkiye’de yelken sporunu daha ileriye taşıma hedefiyle 25 – 26 Ekim 2017 Türkiye Yelken Federasyonu Arama Konferansı İstanbul’da gerçekleşti. Türkiye’de gelişmekte olan sporlar arasında yer alan “yelken sporu” için paydaşlar bir araya gelerek “yelken sporunu nasıl yaygınlaştırabiliriz?” sorusuna yanıt aradı. Arama Katılımlı Yönetim Danışmanlığı yürütücülüğünde gerçekleştirilen çalışmada ulusal ve uluslararası müsabakalarda yarışan başarılı sporcular, yelken kulübü temsilcileri ile profesyonelleri ve sporcu velilerinden olmak üzere geniş kapsamlı bir katılımcı grubu yer aldı.

Yelken sporunda yeni yarış sınıflarının ortaya çıkması ve gelişen teknolojinin de yelkenin izlenebilirliğini artırması için önemli bir fırsat olduğu göz önünde bulundurulduğunda,  genç nüfusun bu spora daha fazla yönelebileceği kanısındayız.  Türkiye’nin sahip olduğu genç nüfus ve denize kıyısı olan bir Akdeniz ülkesi olması gibi özellikler yelken sporunun ülkemizde daha yaygın olmasını gerektirmesine rağmen sporcuların önünde kıyı mevzuatından kariyer planlamasına kadar pek çok engel olduğu için yelken sporu ne yazık ki olması gereken yerde değil. Dolayısıyla, Türkiye Yelken Federasyonu’nun çalışmalarını genç nüfusa daha fazla ulaşma ve “sporun yaygınlaştırılması” hedefi çerçevesinde yürütmesi gerektiği bütün katılımcılar tarafından ortak kararla netleşmiştir.

Arama Konferansı’ndan elde edilen çıktıların Türkiye Yelken Federasyonu’nun bir sonraki çalışmalarına ışık tutması beklenmektedir.

 

Bir Yanıt Yazın